رنگ کاری


مبل های کلاسیک یا آن طوری که در بازار خرید و فروش مبلمان رواج دارد، مبل استیل، بیشترین تقاضاهای رنگ کاری را شامل می‌شوند. هزینه بالایی که مشتری هنگام خرید مبلمان خود پرداخت کرده است، تاثیر زیادی بر اینکه از این خدمات استفاده بکند یا نه دارد. معمولا این نوع مبلمان که به مبلمان سلطنتی هم معروف هستند، دارای پیچ و خم های زیاد و ظرافت های ریز طراحی هستند. پاک کردن و تراشیدن رنگ قبلی، سمباده کاری و پولیش و بتونه کاری و رنگ زنی، همه مراحلی هستند که هر کدام با توجه به نوع مبل و عمرش زمان متفاوتی دارند.
احیا مبلمان با رنگ می تواند فقط بخشی از پروژه احیا باشد. نیاز به تعمیرات در مواردی مثل ترک ها و شکستگی های قدیمی، خراش و خش روی سطح میز یا شل شدن پایه های مبل و دسته صندلی، مقدمه کار رنگ کاری است. هزینه تعمیرات احتمالی بصورت مجزا محاسبه می شود.
در اینجا باید به این نکته توجه کنید، که ممکن است به این فکر افتاده باشید که خودتان کار را انجام دهید. اما بعضی وقت ها کمک گرفتن از متخصص علیرغم هزینه ای که دارد، می تواند از هزینه های احتمالی دیگر که در اثر بی‌تجربگی ما به کار اضافه می شود، بکاهد. بسیاری از تصمیمات مثل اینکه از چه رنگی باید برای رنگ کاری مبل استفاده کنید یا اینکه رنگ را چطور ماندگارتر کنیم، از جمله این نکات هستند.
رنگ کاری مبل کلاسیک و رنگ کاری مبل استیل در بازار خرید و فروش مبلمان بسیار پرطرفدار است. معمولا مبل‌های استیل از چوب ساخته می‌شوند. با گذشت زمان و استفاده و نگهداری نامناسب مبل‌ها و به دلیل این‌که هزینه خرید مبل استیل زیاد است، رنگ کاری مبل استیل معقول‌ترین راه است. به همین دلیل معمولا رنگ کاری مبل استیل خواهان بیش‌تری دارد. مبلمان استیل یا سلطنتی دارای پیچ و خم‌ها و تراش‌های ریز هستند. پاک کردن و تراشیدن رنگ قبلی، سمباده کاری و پولیش و بتونه کاری و رنگ کاری مبلمان، همه مراحلی هستند که باید برای تغییر رنگ چوب مبل استیل انجام شود. تغییر رنگ چوب قهوه ای به سفید یک ترفند دارد که تنها با یک رنگ کاری حرفه ای مبلمان امکان پذیر است.

رنگ کاری مبل به دو دسته پاششی و پوششی انجام می شود:
رنگ پاششی که با وسیله پیستوله انجام می شود و اکثر مبلمان ها را به وسیله آن رنگ خواهند کرد.
رنگ پوششی مانند رنگ ورقه طلا که باید با دستان هنرمند رنگ کار انجام شود که عموما نسبت به حجم کار، زمان زیادی صرف آن می شود که در پایان از زیبایی چشمگیری برخوردار است.