نجاری و تعمیرات


نجاری مبل حرفه ای است که طی ان چوب را توسط ابزار آلات مخصوص تراشیده و به فرم حساب شده برای ساخت مبل در می آورند. نجاری مبل با کنار هم قرار دادن الوار های بریده شده به اندازه های معین و تشکیل اسکلت اولیه مبل اغاز می شود که استحکام و عمر مبلمان به نحوه قرار گیری الوار ها کنار یک دیگر وابسته است.
نجاری مبل در کارگاه های بزرگ نجاری به صورت مرحله ای توسط چندین نفر انجام می شود و هر کدام از انها بخشی از کار را پیش می برند تا فریم مبل با استحکام بالا به بخش رویه کوبی ارسال شود.
نجاری مبل ، تعمیر و بازسازی بخش های چوبی ان را نیز در بر می گیرد و همچنین اگر چوب مبلمان شما کیفیتش را از دست داده باشد می توانید آن را به کارگاه نجاری بسپارید تا اقدامات لازم برای احیای آن صورت گیرد.
نجاری مبل را به یک متخصص خبره واگذاری نمایید حتی اگر نیاز تعمیرات مبل شما بسیار جزئی باشد ، چرا که نجاری یک حرفه ی بسیاری تخصصی است و هر کسی نمی تواند رضایت مشتری را جلب نماید.
نجاری مبل با بالاترین کیفیت تنها در صورتی انجام می پذیرد که شما مبل خود را به دست یک نجار کار ازموده و مجرب بسپارید و همچنین ابزار آلات کارگاهی پیشرفته نیز نقش بسزایی در کیفیت مبل دارند ، امروزه تجهیزات پیشرفته و مدرن بسیاری به کمک نجاران آمده است و میزان کیفیت و دقت کار آنها را تحت تاثیر خود قرار داده اند.
چوب ماده ای پیچیده و سخت در عین حال قابل انعطاف به اشکال مختلف می باشد که در ساخت لوازم چوبی و صنایع زیر شاخته کاربرد فراوانی دارد و از متریال اصلی در ساخت مبلمان چوبی به شکار می رود.